Prvenstvo Regije Sjever HAKS-a i Prvenstvo Zagreba

Prvenstvo Regije Sjever HAKS-a i Prvenstvo Zagreba

0 720

PRIZNANJA NAJBOLJIMA 

2012. – godina jubileja – 20 godina ZAS-a i 100. obljetnica prve „automobilske utakmice“

Zagrebački automobilistički savez prvi je među nositeljima organizacije i provođenja prvenstava regija u okviru Hrvatskog auto i karting saveza dodijelio priznanja najboljim pojedincima i ekipama auto i karting sporta. Nedavna svečanost proglašenja bila je bogatija od dosadašnjih jer je uz podjelu nagrada 11. Prvenstva Zagreba u auto i karting sportu upriličeno i proglašenje prvog Prvenstva Regije Sjever HAKS-a u autosportovima. Svečanost je održana u zagrebačkoj Starogradskoj vijećnici na Gornjem gradu.

Vladimir Zadravec, predsjednik Zagrebačkog automobilističkog saveza u obraćanju slavljenicima i brojnim gostima istakao je značaj i važnost uspješnosti ZAS-a i provođenja prvenstava, te između ostalog kazao:

Zagrebački automobilistički savez svoju je djelatnost začeo 1992. godine sa svega šest klubova članica uz skromnu aktivnost i raspoloživa sredstva i sa jasnim ciljem da postane ravnopravni član obitelji Zagrebačkog športskog saveza i participirao u njegovim programima. Na pragu 20-te godišnjice djelovanja slobodno možemo reći da smo uspjeli. Programima i organiziranošću, sudjelovanjem u zajedničkim aktivnostima ZŠS nametnuli smo se kao ravnopravni subjekt zagrebačkog sporta a time u zadnjih godina znatno uvećali ZAS-ova proračunska sredstva, organizirali niz natjecanja Prvenstva Zagreba, a od ove godine i Prvenstva Regije Sjever HAKS-a, školovali zapažen broj sudačkog kadra, osigurali adekvatan novi poslovni prostor i uz to raspolažemo kvalitetnom opremom i uređajima koje u organizaciji oktanskih događanja koriste naše članice. Broj članica narastao je na 36 sa po 200-tinjak sudaca odnosno aktivnih vozača i vozačica čija ovogodišnja ostvarenja upravo nagrađujemo.

Jedan od velikih projekata ZAS-a je i obilježavanje 100. obljetnice „prve automobilske utakmice“ održane 1912. godine na povijesnoj pruzi: Zagreb – Bistra – Lepoglava – Ivanec – Varaždin – Zelina – Zagreb. Prioritetni ciljevi ZAS-a su i želja rješavanja nedostajućih sportskih objekata namijenjenih automobilizmu i kartingu, te stručni treneri i sportske škole, na čemu će se prioritetno raditi slijedeće sezone.

Više od stotinu pojedinačnih i 20-tak ekipnih priznanja pripalo je novim vlasnicima – najboljim sudionicima u šest disciplina raspisanog Prvenstva Regije Sjever, odnosno četiri Prvenstva Zagreba.

Prvenstvo Zagreba:

Krug – grupa 1-1. Ivan Pokos (AKK Zanatlija); grupa 2 – 1. Filip Magdić (Infokart), 2. Sven Gorup (Zanatlija), 3. Nenad Javorina (Fridge racing); grupa 3 – 1. Juraj Combaj (Delta Sport), 2. Zlatko Brozović (Zanatlija); ekipe 1. AKK Zanatlija, 2. AK Infokart, 3. AK Delta Sport;

Auto rally – ukupno 1. Juraj Šebalj – Toni Klinc (Sljeme); grupa N – 1. Šebalj – Klinc, 2. Goran Francetić – Marin Frčko – Sven Gorup (Cro Dakar Team), 3. Reno Turk – Denis Vidović (Delta Sport); grupa A 1. Ivan Bahorić – Mario Bahorić (Delta Sport), 2. Goran Sertić – Bojan Ciglenečki (Fridge racing), 3. Dražen Somek – Tomislav Tomašković (Zanatlija); grupa S 1. Juraj Combaj – Igor Šugar (Delta Sport), 2. Juraj Puškar – Alen Troha ( Delta/Zanatlija), 3. Krešimir Sauerbrun – Marko Stiperski (Delta/Fridge racing); ekipe 1. AK Delta Sport, 2. AKK Fridge racing, 3. AK Sljeme;

Autoslalom – ukupno 1. Sandi Garguljak (Sesvete); grupa I – 1. Krešo Merlić, 2. Vedran Rustić, 3. Danijel Babić (svi Zanatlija); grupa II 1. Garguljak, 2. Marko Cavor (Zanatlija), 3. Davor Čosić (Dubrava); grupa III – 1. Ivan Rostohar (Zanatlija), 2. Danijel Dominko, 3. Hrvoje Dominko (oba Dubrava); juniori 1. Garguljak, 2. Čosić, 3. Ivan Srebačić ( Sesvete); vozačice 1. Amera Agić, 2. Martina Bradić (obje Sesvete); ekipe 1. AKK Zanatlija, 2. AK Sesvete, 3. AK Dubrava;

Karting – klasa I 1. Jan Pokos (Zanatlija); klasa III 1. William Mucak (KK1); klasa V 1. Nikola Belohradski (Zanatlija); klasa VI 1. Kristijan Habulin (KK 1 Zagreb); klasa VII 1. Ivan Žovan (KK1); ekipe 1. KK 1 Zagreb, 2. AKK Zanatlija, 3. AK Infokart.

Prvenstvo Regije Sjever HAKS-a

Brdske utrke – ukupno 1. Goran Sertić, 2. Dario Šamec, 3. Kristijan Ozimec (oba Zagorje-Oroslavje); ekipe 1. AK Zagorje-Oroslavje, 2. AKK Fridge racing, 3. AK Stubaki; posebna nagrada „Fer play“ Dejan Dimitrijević (Dubrava);

Auto rally – ukupno 1. Nenad Lončarić-Boris Beraković-Tomislav Pazman (Sv.Nedelja), 2. Šebalj-Klinc, 3. Marko Đurković – Lorena Nosić (Stubaki); klasa I 1. Đurković-Nosić, Danijel Vojvodić – Robert Vojvodić (Sv.Nedelja), 3. Combaj – Šugar; klasa II 1. Tomislav Postružin – Tomislav Pospiš (Sv.Nedelja), 2. Šamec – Nicol Baričević – Vedran Đukić ( Zagorje), 3. Sertić-Ciglenečki-Stiperski; klasa III Lončarić-Beraković-Pazman, 2. Šebalj-Klinc, 3. Puškar-Troha; ekipe 1. AKK Sveta Nedjelja, 2. AK Delta Sport, 3. AK Zagorje-Oroslavje;

Oldtimer rally – ukupno 1. Slobodan Karleuša (OTK Zagreb), 2. Miljenko Šeketa, 3. Dominik Janeš (oba OTK Stari kotači); klubovi 1. OTK „Stari kotači“ Strmec, 2. OTK „Zagreb“ , 3. USV „Samobor“;

Autoslalom – ukupno 1. Garguljak, 2. Branko Marić, 3. Marijan Čengić (oba SB autosport Slavonski Brod); skupina I 1. Dario Mučnjak (Samobor), 2. Merlić, 3. Rustić; skupina II 1. Garguljak, 2. Branko Marić (SB autosport), 3. Čosić; skupina III 1. Rostohar, 2. D. Dominko, 3. Davor Fabijančić (Zanatlija); juniori 1. Garguljak, 2. Čosić, 3. Srebačić; vozačice 1. Agić, 2. Bradić; ekipe 1. AKK Zanatlija, 2. AK „Dubrava“ Zagreb, 3. AK „SB autosport“ Slavonski Brod;

Utrke ubrzanja – ukupno 1. Zlatko Eđed, 2. Edvard Galić, 3. Ranko Aluga; pobjednici po klasama 10- Edvard Galić, 11- Robert Kotas, 12- Ranko Aluga, 13- Marko Kašnar, 14-Zlatko Eđed, 15- Ivan Aron Gotler, 16- Aleksandar Bijelić, „Time Winer“ – Edvard Galić;

Kronometar vožnje – ukupno 1. Marić, 2. Igor Mandić (HBT racing), 3. Čengić; ekipe 1. AKK Zanatlija, 2. AK SB autosport, 3. AK „HBT racing“ Brckovljani.

Karting – Priznanja najuspješnijim kartingašima Prvenstva Regije Sjever dodijeljena su desetak dana ranije u Koprivnici, a dobitnici su bili:

Klasa I – 1. Jan Tisaj, 2. Luka Tomašić (oba Koprivnica), 3. Marko Turk (Infokart); klasa II – 1. Damian Sekulić (Cobra Virovitica), 2. Jan Pokos (Zanatlija), 3. Matea Turk (Infokart); Baby 60 – 1. Filip Vuković (Osijek), 2. Tin Vorkapić (Koprivnica), 3. Leo Srđenović (Osijek); klasa III – 1. Krešimir Škvorc (Koprivnica), 2. Igor Vargović (Cobra), 3. Tihomir Korošec (Koprivnica); klasa IV – 1. Žarko Martinjak (Koprivnica), 2. Filip Romić, 2. Marko Sitarić (oba Cobra); klasa V – 1. Ivan Žovan, 2. Krunoslav Žovan (oba KK1), 3. Ivijan Rajnović (Cobra); ekipe 1. Cobra Virovitica, 2. KK Koprivnica, 3. AK Infokart Zagreb. (m)

Snimio: Zdenko Petkoviček